#inicjatywaBYDGOSZCZ stale powiększa się o kolejnych członków, dochodzą do nas kolejne osoby, którym leży na sercu dobro regionu, chcą działać i być częścią ogólnokrajowej siły, która przywróci normalność w Polsce. IP Bydgoszcz przyciąga ludzi o poglądach proeuropejskich, progresywnych.

Realizowany przez nas projekt Dzieciaki Bez Biletów bardzo poruszył bydgoszczan, którzy ochoczo wyrażali poparcie dla tej inicjatywy uchwałodawczej. Mimo komplikacji natury formalnej, nie poddajemy się w walce o darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży z bydgoskich szkół. Koszt wprowadzenia darmowej komunikacji dla uczniów szkół podstawowych to jedynie około 2% rocznego wpływu z biletów. Takie przesunięcie środków pozwoli rodzinom na pewne oszczędności w domowym budżecie, co szczególnie istotne jest w przypadku gorzej sytuowanych rodzin. Przy dwójce dzieci, można mówić o kwocie rzędu 1000 złotych rocznie.

To jest też szansa dla dzieci z biedniejszych rodzin na naukę w szkołach oddalonych od miejsca zamieszkania, jak również możliwość korzystania z oferty zajęć dodatkowych ośrodków kultury.

W ten prosty sposób pokazujemy też najmłodszym jak istotna jest ochrona środowiska i promocja zbiorowego transportu. O wiele bardziej opłacalna, z punktu widzenia środowiska, jak i domowego portfela, jest komunikacja miejska niż transport indywidualny.

#inicjatywaBYDGOSZCZ była również aktywna podczas protestów bydgoskich medyków. Nasz przedstawiciel, Szymon Wiłnicki, przedstawił ocenę sytuacji w służbie zdrowia, gdzie podsumował największe problemy z punktu widzenia medyków i pacjentów.

Byliśmy również obecni podczas pierwszego w historii Marszu Równości w Toruniu.

Współorganizowaliśmy zbiórki podpisów pod projektem Ratujmy Kobiety 2017.

Obecnie przygotowujemy nowy projekt, który będzie odpowiedzią na potrzeby obywateli naszego miasta. Projekt ten jest szeroko konsultowany z bydgoszczanami.