Paulina Piechna-Więckiewicz udzieliła rozmowy znanemu magazynowi Plus Minus. Na pytanie o wartości inicjatywy Polska, warszawska radna odpowiedziała:

Ważne dla nas wartości to równość, solidarność, demokracja, sprawiedliwość społeczna i wolność wyboru. Polska może być różnorodna. To słowo nie należy tylko do prawicy(...)
Tu chodzi o odzyskanie Polski dla różnorodności, Unii Europejskiej i świata. Bardzo szumnie brzmi, ale tak jest.

Dalsza część wywiadu dotyczyła między innymi tego, co bulwersuje warszawiaków i nie tylko, czyli afery reprywatyzacyjnej. Należy zwrócić szczególną uwagę na stanowczość Pauliny Piechny-Więckiewicz w tej sprawie:

Od kilku lat współpracuję ze środowiskami lokatorskimi, ale w sprawie reprywatyzacji jasne jest, że żadna z opcji politycznych w Polsce porządnie się do niej nie wzięła. Pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz też nie może mówić, że nie wiedziała, co się dzieje, bo lokatorzy cały czas przesyłali do niej dokumenty. Teraz nie powinna mówić, że każdy, kto ją krytykuje, jest z PiS. 80 proc. spraw, które do mnie trafiają jako radnej, to są kwestie mieszkaniowe. Pokazuje to, jak wielki mamy z tym problem.

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ